De Nederlandse woningmarkt blijft in het derde kwartaal van 2025 krap. In maar liefst driekwart van de biedingen wordt nog altijd boven de vraagprijs geboden en woningen vinden gemiddeld binnen twee maanden een nieuwe eigenaar. Wel zien we een lichte daling in het aantal bezichtigingen vergeleken met het voorgaande kwartaal én met dezelfde periode vorig jaar.
Minder bezichtigingen, vooral in grote steden
In de grote steden – Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht – daalt het aantal bezichtigingen al het hele jaar door. Ten opzichte van 2024 ligt het aantal afspraken daar zo’n 25% lager. Gemiddeld kregen woningen in de vier grote steden dit kwartaal nog steeds circa 8 bezichtigingen per maand.
In de rest van Nederland was de daling beperkter: 15% minder, met gemiddeld 7 geïnteresseerden per woning per maand.
Overbieden blijft de norm
Ondanks de daling in bezichtigingen blijft overbieden de trend. In 76% van de gevallen werd er in het derde kwartaal boven of op de vraagprijs geboden. Dit percentage is al het hele jaar stabiel rond de 75%. Ivor Brevé, directeur van Makelaarsland: “Opvallend is dat het aantal bezichtigingen terugloopt, maar de concurrentie hoog blijft, waardoor dit nauwelijks effect heeft op het overbieden.”
Verkoopsnelheid iets teruggelopen, maar nog steeds snel
De gemiddelde verkooptijd – van plaatsing op funda tot ondertekening – liep licht op: van 6 weken in het tweede kwartaal naar 7 weken in het derde kwartaal. Dit betekent nog steeds dat woningen gemiddeld ruim binnen de 2 maanden van de markt zijn.
Brevé: “De beslissing van kopers valt vaak snel, omdat populaire woningen niet lang beschikbaar blijven. Wanneer een woning aansluit bij hun wensen, wordt er doorgaans direct geboden.”